Przejdź do strony: Nasza firma to ludzie
Przejdź do strony: Historia firmy
Przejdź do strony: Indywidualne podejscie
Przejdź do strony: Nasz zespół
Przejdź do strony: Opinie
Przejdź do strony: CSR/Wyróżnienia

Grupa Konimpex

Grupa kapitałowa Konimpex to kilka firm prowadzących działalność w różnych branżach. Główną spółką Grupy jest Konimpex Sp. z o.o, która od 32 lat specjalizuje się w handlu surowcami i półproduktami przemysłowymi oraz chemicznymi. Jej klientami są przedsiębiorstwa z Europy, Azji, Afryki, Australii i Oceanii oraz obu Ameryk. Konimpex to jedna z największych firm prowadzących tak sprofilowaną działalność na polskim rynku. W skład Grupy kapitałowej Konimpex wchodzą także: Konimpex-Plus (dystrybutor odzieży i sprzętu turystycznego), Konimpex Trading (wymiana handlowa między Polską a Uzbekistanem), Konimpex-Invest (działalność deweloperska), Merinvest (największy producent cynku w Rumunii).

Tak rozwinięta struktura, dzięki dużej dywersyfikacji działalności zapewnia większe możliwości i gwarantuje bezpieczeństwo. Ponadto daje dużą stabilność i silne zaplecze finansowo-organizacyjne.

Wiodąca spółka grupy firma Konimpex od kilku lat znajduje się na liście największych i najszybciej rozwijających się firm w Polsce, jest laureatem nagród gospodarczych m.in. Medalu Europejskiego. W roku 2012 przychody firmy wyniosły około 1,3 miliarda złotych.

Grupie Konimpex od wielu lat towarzyszy także motto, iż „biznes to nie wszystko”. Wyznacznikiem wielkości firmy nie powinny być wyłącznie działania biznesowe, dlatego też, prowadząc interesy, firma Konimpex podaje rękę nie tylko w partnerskim uścisku ale pamięta także o pomocnej dłoni dla potrzebujących. Działalność grupy obejmuje także projekty z zakresu nauki oraz sztuki.

Konimpex wspiera niepełnosprawne dzieci i młodzież, dzięki założonej przez siebie Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie”. Firma pomaga w różnych obszarach i wspiera rozwój umiejętności swoich podopiecznych. Fundacja jest źródłem radości i satysfakcji zarówno dla dzieci jak i całej Grupy Konimpex.