Koszty utrzymania mieszkania - o czym warto pomyśleć przed zakupem własnego M?

Koszty utrzymania mieszkania niepokojąco rosną. Spowodowane są one wieloma czynnikami - zarówno geopolitycznymi, polityki krajowej, jak i sytuacji ekonomicznej na świecie. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że wiele osób zastanawia się nad tym, w co najlepiej zainwestować - w mieszkania z rynku pierwotnego, a może wtórnego? Gdy w grę wchodzą tak duże koszty, warto zastanowić się nad każdym aspektem. 

Koszty utrzymania mieszkania w nowych i starszych inwestycjach 

Obecnie koszty mieszkania, opłaty za energię elektryczną oraz ogrzewanie wciąż rosną. Podobnie sytuacja prezentuje się, jeżeli chodzi o koszty najmu mieszkania - tendencja ta niestety utrzymuje się w całym kraju i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie miała się to zmienić. To zatem naturalne, że mimo wszystko dużo osób postanawia zainwestować w swoje własne, cztery kąty.

Czy koszty utrzymania mieszkania różnią się między sobą, jeżeli chodzi o lokale w starym, a nowym budownictwie? Oczywiście. Wg. informacji zawartych w artykule na stronie MSN (Microsoft Network) w starym budownictwie wydatki wzrosną nawet o 150 %, a w nowym o 80 %. Różnice te wynikają ze stanu technicznego lokali, a mianowicie sposobu, np. ich ocieplania. 

Dlaczego bardziej opłaca się postawić na nowy lokal?

Wpływ na to, ile kosztuje utrzymanie mieszkania w bloku, ma użytkowany metraż, stopień izolacji budynku, ale i fakt, czy w budynku nadal wykorzystywany jest gaz. Spoglądając na to można śmiało powiedzieć, że nowe mieszkania Poznań - za wybudowanie których odpowiada doświadczony deweloper Poznań - mają wiele udogodnień, dzięki którym wydatki realnie maleją.

  • Przede wszystkim koszty utrzymania mieszkania są mniejsze, jeżeli lokal jest dobrze izolowany. W przeciwieństwie do starego budownictwa, np. nowe mieszkania na Wildzie w Poznaniu, wyposażone zostały w okna o wysokiej normie izolacyjnej. Lokale ogrzewane są również przez połączenia miejskie. Nie trzeba zatem martwić się i zastanawiać nad tym, ile np. kosztuje ogrzewanie gazowe mieszkania 60m², 50m² itd. W nowych budynkach nie ma także kotłowni (tak jak jest to w większości domków jednorodzinnych), dzięki czemu nie trzeba martwić się o kwestie związane z opałem.
  • Koszt ogrzewania mieszkania w bloku to nie wszystko. Obecnie Polacy muszą zmagać się również z rosnącymi rachunkami za prąd. W nowych inwestycjach panele fotowoltaiczne w bloku sprawdzą się niezawodnie. Dzięki nim nie będzie trzeba przejmować się opłatami za zasilanie części wspólnych. Z pewnością pomoże to odciążyć domowy portfel. Pomyślał o tym również deweloper Konimpex-Invest, projektując między innymi budynek na Smoluchowskiego 3. Wykorzystał on również to rozwiązanie w inwestycji Św. Michała.

Jak widać koszty ogrzewania mieszkania oraz zużycia prądu da się zminimalizować. Do tego inwestując w lokal od sprawdzonego dewelopera nie trzeba obawiać się przygotowań do remontu, które również są kosztowne. Można zatem zapomnieć o wymianie stolarki, instalacji elektrycznych, czy też skuwaniu płytek i równaniu ścian.

Inwestycje deweloperskie Poznań to bogata oferta mieszkań dla par, rodzin z dziećmi oraz singli. Zachęcamy do zapoznania się z nią. Zapewniamy atrakcyjne lokalizacje, wysoki standard wykończenia oraz nowe technologie, które będą ułatwieniem w codziennym życiu.